Тема 6. „Всі професії важливі, всі професії потрібні!”


     Один з найважливіших  кроків у житті кожної людини - це вибір професії, від якого багато в чому залежить його подальша доля. Правильно зроблений вибір - визначає майбутнє.
    Більшість випускників шкіл (близько 70 %) навіть не уявляють собі, ким вони хочуть бути. Це говорить про те, що школярі мають слабке поняття не тільки про професії, але й про власні здібності .Однак, не тільки в старших класах, але й в інституті практично половина студентів ще не визначилися із професією, не знають,  чи підуть працювати за своєю спеціальністю  взагалі, чим їм зайнятися. Та й люди з досвідом не завжди почувають себе на роботі, як "у своїй тарілці".
    Що можна зробити? Яку професію або спеціальність вибрати, щоб вона стала тією єдиною та улюбленою на все життя? Погодьтеся, знайти відповіді на ці питання вкрай складно, але й конче  потрібно. Приміром , за даними найбільшого сервера по працевлаштуванню Rоbota.ua, на ринку праці затребувані такі професії, як менеджер з продажу, маркетолог, головний бухгалтер, а от професія вчителя в останні роки не відрізнялася особливою популярністю. Спробуємо розібратися  та проаналізувати позитивні й негативні сторони кожної з вище перерахованих професій.

"Менеджерз продажу"
Плюси:
·         База клієнтів.
·         Професійні навички.
·         Оригінальні знайомства.
·         Розвиток  ораторської майстерності

Мінуси:
-        Відсоток до зарплати на початку  роботи дуже низький.
-        Погана мотивація з боку керівництва.
-        Немає розвитку.


"Маркетолог"

Плюси:
·        Креативна робота для творчих людей
·        Професія статусна, тобто цінується на ринку праці.
·        Можна зробити кар'єру за порівняно короткий термін.
·        Високий рівень зарплати.
·         Незалежно від ринку, на якому працюєш, заводиш корисні знайомства.

Мінуси:

-       Нестабільні умови роботи на ринку реклами.
-       Основне рішення приймає керівництво, немає можливості виявити  ініціативу.
-       Нестабільна економіка, як зовнішній фактор.
-       Складно довести керівництву корисність власної роботи, тому що вона не відображається в грошовому еквіваленті.

"Головний бухгалтер"

Плюси:
·       Перша людина після директора.
·       Більша зарплата.
·       Авторитет з боку керівництва й підлеглих.
·       Знання всіх фінансових операцій.

Мінуси:
-        Відсутність кар'єрного росту (не на всіх фірмах є посада фінансового директора).
-        Висока відповідальність (яка більше лежить на головбуху, ніж на директорові).
-        Звітність.
-        Постійні нововведення в законодавстві.
-        Робота понаднадурочно.
-        Ненормований робочий день, незалежно від форми власності підприємства.
-        Постійний контроль підлеглих у правильному веденні бухгалтерського обліку.


"Вчитель"

Плюси:
·     Можливість постійного самонавчання.
·     Відпустка 45 днів.
·     Моральне задоволення від роботи, коли є віддача.
·     Можливість професійно росту.

Мінуси:
-        Низька зарплата.
-        Постійна зміна навчальних програм.
-        Тверді вимоги, як до фахівця.
-        Стресова робота.
     Будь-яка професія вимагає, щоб у людини були присутні так названі "професійно важливі якості" - наприклад, менеджеру з продажу важливо постійно бути напоготові й "у тонусі", не можна дозволити собі розслабитися, інакше впаде результативність. Існує думка, що "у менеджери з продажу йдуть амбіційні, орієнтовані на результат люди, для яких "успіх" не порожнє слово. Необхідно володіти такими якостями, як: працездатність,  готовність навчатися, удосконалюватися й проявляти ініціативу. Ідеального sales-managerа можна відрізнити за непідробленим вогником в очах, високою мотивацією до роботи, презентабельною зовнішністю та умінням схилити на свій бік співрозмовника, що називається, "сходу".
    Тому, вибираючи певну професію, важливо усвідомити,  чи є в тебе здібності, що відповідають професійно важливим якостям. В ситуації сумніву вибирай ту професію, в якій твої здібності будуть максимально реалізовані, у цій діяльності ти  зможеш досягти найбільшого успіху. Саме за цими ознаками, проаналізувавши позитивні й негативні сторони кожної професії, буде легше "знайти себе".
    Нарешті, тип реалізованої професійної діяльності повинен збігатися  з особистісним, характерологічним типом. Скажемо, якщо людина товариська - йому більше підійдуть професії, пов'язані з  широкими контактами, а якщо емоційно нестійка, то вона не зможе виконувати рутинні види діяльності, що вимагають концентрації протягом  тривалого часу.

   Як видно, у будь-якій професії є свої позитивні й негативні сторони, які необхідно враховувати. Ухвалення рішення повинне ґрунтуватися на багатьох факторах, таких як: репутація ВУЗу й конкурс, думка друзів і батьків, вартість навчання.

І завжди пам”ятай: остаточний вибір тільки за нами, тому що вибираючи професію, ми вибираємо долю. Професія повинна приносити задоволення (позитивні емоції) і забезпечувати максимальну реалізацію можливостей (користь суспільству).

Комментариев нет:

Отправить комментарий