Тема 5.”Біржа праці - ринок професій”


Мета:  ознайомити підлітків з рейтингом найбільш затребуваних професій  з відповідною їм заробітною платою.
Форма: ділова гра.
Учасники: учні класу, класний керівник, психолог, батьки учнів, фахівець із центру зайнятості.

Підготовчий етап: 

-    підібрати спеціальну літературу про професії;
-    зібрати відомості про мінімальну й максимальну заробітну плату за різними професіями,  які користуються попитом;
-    запросити батьків, учнів, які можуть виступити в ролі експертів за різними професіями (економісти, юристи, фахівці відділу кадрів і т.д.);
-    учням  необхідно з'ясувати заздалегідь умови праці й зарплату найбільш цікавих для них професій.

Вступне слово ведучого.

     В наш час, час ділових і заповзятливих людей, потрібно вміти добре орієнтуватися в світі професій. Знати попит на професії, враховувати перспективи росту дефіциту тих або інших професій, словом бути знавцем ринку професій. Зараз ми пропонуємо вам наступну гру:

     Перший етап гри.    На аркуші паперу напишіть 15 професій - будь-яких актуальних  на сьогодні професій, які тільки приходять вам на думку. А тепер перегляньте уважно весь  перелік і виберіть із нього одну професію, яка буде цінуватися суспільством найбільше., високооплачувану, престижну. Випишіть назву цієї професії на окремий листок у перший рядок нового стовпчика. А тепер виписуйте в цей стовпчик одну за іншою назви всіх інших професій у порядку їх престижності й оплачуваності. У верхній частині стовпчика при цьому зберуться самі високооплачувані професії, а в нижній частині - менш оплачувані, але настільки ж сьогодні необхідні професії.
    Другий етап гри.    Напроти назви кожної професії напишіть розмір мінімальної й максимальної зарплати, що, на вашу думку, може одержати сьогодні цей фахівець. Для даного етапу гри можна зі спеціальною літературою, приготовленою заздалегідь, консультаціями експертів.
     Третій етап гри.    Кожен учасник групи  вибирає по черзі з підготовленого їм списку професії без вказівки зарплати. Якщо у вас зустрічаються такі ж професії, у вашому списку напроти деяких професій може з'явитися багато позначок. За кожну позначку нараховується один бал. Деякі професії можуть бути позначені кілька разів (і одержати, відповідно, кілька балів) - це будуть, мабуть, самі популярні, самі кон'юнктурні професії. А деякі професії можуть зовсім не одержати балів - виходить, вони не мають настільки великого суспільного значення у вашій групі.
    -   А тепер порахуємо число своїх позначок й обміняємося думками в групі. З'ясуємо, які із професій виявилися в нас самими популярними й визначимо учасників, які включили у свій список найбільше число самих популярних професій. Зараз нам  необхідно  скласти загальний для групи список професій. У цей список потрібно включити всі професії, які були хоч раз згадані у ваших індивідуальних списках.
 На аркуші ватману або на дошці починаємо записувати рейтинг професій за кількостю отриманих балів, починаючи від самих популярних до  тих , які зустрічаються найменш. Після складання списку професій напроти кожної з них давайте вкажемо мінімальну й максимальну заробітну плату. Тут існують різні точки зору, відбуваються дискусії, суперечки. Нехай всі учасники гри висловлять свою точку зору. Бажано прийти до єдиної думки за  всіма професіями.
   Таким чином, загальний список професій із вказівкою зарплати фахівців готовий. Можна підвести остаточні підсумки. Для цього проведемо конкурс аналітиків ринку професій

-   Порівняйте свій індивідуальний список професій із загальним списком, підготовленим групою. Поставте 1- бал за кожну професію з вашого списку, якщо вона ввійшла в загальний список без зміни зарплати, тобто якщо ваш попередній аналіз вартості послуг даного фахівця був схвалений групою. Отже, ви нараховуєте собі по одному балу за кожного фахівця, якщо ваша попередня оцінка його праці ввійшла без зміни в загальний груповий список. Ця робота займе у вас 5-7 хвилин. А тепер зрівняємо чисельні результати конкурсу аналітиків і поздоровимо їх з перемогою!
Спасибі! На цьому наша гра в ринок професій закінчена!

    Це цікаво

    Сучасні підлітки не бажають йти на виробництво, бути робітниками. Це ж відноситься до сільського господарства й будівництва. Вони віддають перевагу торгівлі, сфері послуг, хочуть бути службовцями в держапараті.

    Але найбільшою популярністю користуються професії бухгалтера, економіста (35 - 40%). Підприємцями бажають стати 19,5 %. Однак на будь-яку роботу - аби тільки в комерційних структурах - згодні тільки 9,5 % респондентів. Цікаво, що традиційні професії - лікар, вчитель, інженер - у сукупності набрали - 27,4 %..

Комментариев нет:

Отправить комментарий